Hasiči z Pardubického kraje reprezentovali na nejtvrdší soutěži v Olomouci

Hasiči soutěžili v Olomouci Zdroj: HZS Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – O titul nejtvrdšího hasiče v závodě TFA Olomouc 2022 se koncem týdne v Olomouci před výškovou budovou RCO popralo sedmdesát devět závodníků. Nechyběli ani hasiči z Pardubického kraje, z nichž si Zdeněk Král odvezl zlatou medaili v kategorii B.

,,Nechyběl ani výběh v plné výstroji vážící asi osmnáct kilogramů až do osmnáctého patra výškové budovy RCO, což je dle pořadatelů rovných tři sta patnáct schodů,” sdělila mluvčí hasičů Vendula Horáková. Konkrétně ze stanice Pardubice bojovali Marek Víšek a Martin Dušek. Z Hlinska Josef Sochor, ze Svitav Zdeněk Král a ze Žamberku Michal Pelikovský a Petr Zámečník.

V kategorii B zvítězil opět Zdeněk Král z HZS Pardubického kraje, stanice Svitavy, a odvezl si zlatou medaili. Král exceloval již na první zastávce Českého poháru a vyhrál TFA v Ostravě. Celkově skončil druhý. Marek Víšek v kategorii B obsadil druhé místo a celkové skončil na třetím místě. Michal Pelikovský pak v kategorii B skončil na čtvrtém místě, celkově obsadil sedmé místo.