Pardubičtí chemici věnovali Ukrajině prostředek na zastavení krvácení. Nyní pomáhá ve vojenské nemocnici

Oxycelulóza Zdroj: Synthesia Pardubice

PARDUBICE – Společnost Synthesia darovala nemocnici ve Lvově oxycelulózu, což je prostředek, který rychle zastavuje krvácení.  Pomáhá v této nelehké době vojenským lékařům při operacích. S přepravou pomohli řidiči autobusů i kněz.

Materiál se přiloží na krvácející místo a během minuty a půl zastaví krvácení. V těle se poté úplně rozloží, proto ho není nutné z rány odstraňovat. „Při hledání možností humanitární pomoci jsme neváhali, neboť oxycelulóza se se svými specifickými vlastnostmi nabízí sama. Jsem velmi rád, že jsme mohli v této nelehké situaci pomoci a formou daru poslat na Ukrajinu 1400 kusů našeho výrobku,“ sdělil generální ředitel Synthesia Josef Liška.

Řidiči autobusů, kteří vozí ukrajinské rodiny do Česka zajistili přepravu na západ Ukrajiny. Zpáteční cestu využívají k transportu humanitární pomoci. S předáním materiálu do konkrétní nemocnice na Ukrajině pomohl kněz řeckokatolické církve Marian Kurylo, který v Pardubicích podporuje ukrajinskou komunitu. Poskytl i kontakty na obyvatele, kteří jsou přímo ve Lvově a v tamní nemocnici měli o dar velký zájem.