Ochutnejte zajímavá jídla a užijte si spoustu zábavy na prvním ročníku festivalu Svitaverna

Festival Svitaverna Zdroj: Pixabay

Ochutnejte zajímavá jídla a užijte si spoustu zábavy na prvním ročníku festivalu Svitaverna

SVITAVY – Na náměstí Jana Palacha odstartuje letošní kulturní sezónu festival dobrého jídla, pití a zábavy – Svitaverna. Čekají vás ochutnávky jídel světové i domácí kuchyně, kuchařská show, divadla, workshopy a uvidíte i vystoupení známých zpěváků. Začátek akce je ve dvanáct hodin.

Nabídka se skládá ze čtyř menu, jako jsou ochutnávky, dobroty, chuťovky a lahůdky, které si může každý návštěvník sestavit podle své vlastní chuti. První menu s názvem ochutnávky vám nabídne dobroty všeho druhu od asijské a jiné kuchyně, přes vegetariánskou a raw stravu, až po klasickou českou kuchyni. „Všechny porce budou degustační, abyste mohli během dne ochutnat co nejvíce dobrot. A pokud budete chtít zažít, jak chutná čaj připravený z rukou mistra, máte jedinečnou možnost. Do parku totiž dorazí vítězka celosvětového finále soutěže Tea Masters Cup 2017 Kateřina Vymazalová,“ sdělila mluvčí města Kateřina Kotasová. Na druhém menu s názvem dobroty si přijdou na své hlavně děti, které si vyzkouší uvařit něco dobrého v koutku vaření. Také si mohou zahrát některou ze zahradních her v herní zóně.

Na celý den je pro vás připraven bohatý doprovodný program na kterém vystoupí zpěvačky Olga Lounová, Dominika, Eliška Kotlínová a další. Pro děti je připraveno představení o medvědech a celou akci uzavře komedie s názvem Mimořádná událost. Podrobný program si můžete přečíst na stránkách města Svitavy.