Cestující pozor! Cesta vlakem do Brna je od června komplikovanější

SVITAVY – Pokud se vydáte na cestu vlakem do Brna, počítejte s výlukou v úseku Svitavy – Březová nad Svitavou. Platí od 1. června, a to až do 26. srpna, kdy pojedou bez omezení pouze vlaky Os 4781 a R 879.

Náhradní autobusová doprava, která jezdí podle výlukového jízdního řádu, zajišťuje spoje směrem na Brno. ,,Po dobu výluky budou vlaky kategorie Sp, R a IC nahrazeny autobusy v úseku Brno – Svitavy, náhradní autobusová doprava bude organizována dle výlukového jízdního řádu. V úseku Brno – Blansko jsou vlaky nahrazeny dle výlukových jízdních řádů linek xS2B Brno, Benešova tř., hotel GRAND – Blansko a xS2K Brno-Královo Pole – Blansko,” vyjmenovala mluvčí města Kateřina Kotasová.

Os vlaky jedou v úseku Blansko – Letovice podle výlukového jízdního řádu, v úseku Letovice – Svitavy budou nahrazeny autobusy dle výlukového jízdního řádu. Stanoviště autobusů náhradní dopravy je ve Svitavách před staniční budovou. Do ledna 2023 by mělo být úplně hotovo. Podrobnější informace se dozvíte na stránce Úvodní stránka | České dráhy (cd.cz)