Kilo meruněk stojí sto korun i více. Jak si vyrobit oblíbený meruňkový kompot o polovinu levněji

Foto: Rýdlová J.

Meruňkové kompoty patří k vyhledávaným pochoutkám. Jsou výborné samy o sobě nebo například jako součást dezertů a zákusků. V současnosti však ceny jak zavařených, tak čerstvých meruněk dosahují astronomických částek. Kilo meruněk stojí přibližně 100 Kč. Za menší zavařeninu ve skle můžete zaplatit až 60 Kč. Pokud jste však ochotni věnovat trochu času zavařování, můžete si je pořídit mnohem levněji. Nás přišly suroviny na 11 menších sklenic (původně od  450gramové marmelády) na pouhých 140 Kč. Stačí se držet dvou pravidel.

Pravidlo č. 1: Kombinujte

Meruňky vždy patřily k vyhledávanému sezónnímu ovoci, čemuž také odpovídala jejich obecně vyšší cena. Proto je výhodné meruňky kombinovat s jiným dostupným a levnějším ovocem. V současnosti se jedná například o jablka, která je možné pořídit velmi výhodně.

Pokud máte vlastní zahrádku, fantazii se meze nekladou. Meruňky jsou výborné například s angreštem. (Na ten si však budete muset ještě chvíli počkat.)

Pravidlo č. 2: Nakupujte v akcích

Vyplatí se sledovat akční ceny. Takto můžete ušetřit až 40 či dokonce 50 % nákladů. Zatímco klasická cena meruněk činila v nejmenovaném obchodním řetězci 99,90 Kč, v marketu o 500 metrů dále byly k dostání v akci za 54,90 Kč. Jablka jsem koupila rovněž v akci za 19,90 Kč, místo původních 39,90 Kč. Cukr krystal jsem obezřetně pořídila v dřívější akci, a to za 11 Kč/kg.

Meruňkový kompot s jablky

Suroviny

2 kg meruněk

1 kg jablek

600 g cukru (ne moučkový)

1,5 l vody

Postup

Ovoce pečlivě omyjeme. Jablka zbavíme slupky a jadřinců. Čtvrtky meruněk prokládáme ve sklenicích měsíčky jablek. Zalijeme cukerným roztokem. Zavíčkujeme a dáme do hrnce sterilizovat na 20 minut při teplotě 80 °C. Všechny pomůcky by měly být ve sterilním stavu, tj. naprosto čisté, aby se předešlo kontaminaci zavařenin a pomnožení plísní.

Roztok

Cukerný roztok připravíme svařením 1,5 l vody s 600 g cukru, což odpovídá základnímu poměru 400 g cukru na litr vody. Pokud je ovoce sladké nebo máte raději méně sladké zavařeniny, cukr uberte, např. na 300 g/l.