Seniorka viděla z okna zraněnou labuť. Strážníci imaginární zvíře hledali po celém nádraží

Imaginární labuť Zdroj: Pixabay
PARDUBICE – Přízrak zraněné labutě na hlavním nádraží zabavil o víkendu strážníky policie. Dvaaosmdesátiletá oznamovatelka tvrdila, že z okna pozoruje labuť, která se pohybuje po křižovatce u nádraží. Strážníci ji marně hledali, ale žena po chvíli volala znovu.

,,Z Husovy ulice tyto historky známe, tamní labutí rodinka je celkem pověstná. Zde však šlo o světelnou křižovatku u hlavního nádraží a podle oznamovatelky byla labuť patrně zraněná, protože před auty ani autobusy nemůže vzlétnout nebo odejít,” vysvětlil Jiří Sejkora z informační služby policie. Hlídka místo zkontrolovala, ale žádného ptáka nenašla.

Paní za chvíli opět kouká z okna a ihned informuje policii, že labuť je stále na nádraží. Na operačním středisku tedy zkontrolovali kamery, labuť neviděli, a tak hlídka vyjela znovu na místo. Našli opět jen prázdnou ulici. ,,Strážník se tedy telefonicky spojil s oznamovatelkou a chvíli byl na pochybách, zda má halucinace on, nebo paní na druhém konci tohoto spojení. Žena mu do telefonu tvrdila, že jej sleduje z okna a on přece stojí hned vedle zraněné labutě, kterou právě objíždí troubící autobus,” uvedl Sejkora.

Vzhledem k tomu, že strážník na ulici neviděl ani labuť, ani autobus, došlo mu, že tento případ policie nevyřeší. Paní tvrdila, že je i přes svůj věk ve skvělém zdravotním stavu. Strážník ji tedy několikrát ubezpečil, že vše je v naprostém pořádku a labuť není zraněna. Žena strážníkům hezky poděkovala a šla spát.