Navštivte padesátou Dětskou scénu ve Svitavách a podpořte děti při vystoupeních

50. výročí Dětské scény ve Svitavách Zdroj: Pixabay

SVITAVY – Na padesátou celostátní přehlídku dětského divadla s  padesátou celostátní přehlídkou a dílnu dětských recitátorů se můžete přijít podívat už pozítří. Až do příštího čtvrtka má pro návštěvníky Dětská scéna připravený bohatý program.

Devadesát nejlepších dětských recitátorů ve třech kategoriích ukážou svůj talent 10.-12.června v kině Vesmír. Dílny pro recitátory a diskusní kluby pro doprovod recitátorů se uskuteční na zdravotnické škole, v městském muzeu pak bude besedovat lektorský sbor s recitátory a jejich doprovodem. Sedmnáct nejlepších dětských divadelních souborů z celé republiky si zahrají ve dnech 11.-15. června ve Fabrice, v divadle Trám, Farní stodole a v klubu Tyjátr. ,,Ve Fabrice v sobotu večer zahraje hradecký DRAK Šípkovou Růženku. V pondělí na náměstí potěší všechny kapela Bombarďák! Ve Farní stodole, kde se vždy večer schází Dětská scéna, zahraje kapela a v Trámu a Fabrice proběhnou inspirativní divadelní představení,” sdělil Petr Mohr z komise kultury a cestovního ruchu.

Na Dětskou scénu přijede celkem dvě stě devadesát devět dětí ve věku do patnácti let spolu se čtyřiceti učiteli a vedoucích souborů. Divadla proběhnou vždy dopoledne a odpoledne. Děti z hrajících souborů se dokonce zúčastní výletů, jako třeba procházek po historii našeho města, discgolfových zápolení nebo komentovaných procházek Vodárenským lesem. Devadesát seminaristů, což jsou studenti škol, zabývajících se dramatickou výchovou a dětským divadlem a ostatní zájemci, se bude vzdělávat po celou dobu přehlídky v seminářích ve Fabrice nebo jinde.

,,Tak taková byla, je a bude Dětská scéna. A je mnohem víc. Je to týden červnového slunného města plného mladých lidí z celé republiky. Nejen ve Fabrice, Trámu, Tyjátru, ale i na náměstí, v parku a v ulicích potkáváme skupiny dětí, studentů. Dětská scéna je pro nás stres a radost. Radost z toho, že je tolik mladých talentovaných, chytrých, šikovných lidí. Radost z toho, že to s námi není zas tak úplně špatné,” dodal Mohr.