Překonal český rekord na Zlaté Tretře. Jakub Dudycha nás pojede reprezentovat do Jeruzaléma i Cali

Vysokomýtský sportovec Jakub Dudycha Zdroj: Město Vysoké Mýto

VYSOKÉ MÝTO – Vysokomýtský atlet a student gymnázia Jakub Dudycha překonal český dorostenecký národní rekord na trati osm set metrů. V létě pojede reprezentovat Českou republiku .

„Věkem ještě dorostenec dokázal svým letošním nejlepším výkonem splnit limit i pro účast vyšší kategorie a v létě bude reprezentovat Českou republiku nejen na dorosteneckém mistrovství Evropy v Jeruzalémě, ale také na mistrovství světa juniorů v kolumbijském Cali,“ upřesnila mluvčí města Marie Lněničková. Mezi největší světová esa se dostal při mítinku Zlaté tretry v Ostravě. Jako prvnímu z Vysokého Mýta se to podařilo.

Závodila i řada olympioniků i finalistů z mistrovství světa a závod měl od začátku velmi vysoké tempo. „Jakub Dudycha měl jasný cíl. Zkusit se udržet ve vláčku běžců co možná nejdéle a v závěru vytěžit z rychlého průběhu co nejlepší čas,“ dodala Lněničková. Závod uběhl za čas 1:48,58 a starý český rekord tak překonal o půl vteřiny. Zatím v historii nikdo v jeho věku neběžel rychleji. Dudycha se tak se svým časem dostal do čela evropských a na třetí místo atletických tabulek ve své kategorii.