Vědecko-technický jarmark se po dvou letech vrací. Přijďte se zahalit do tajů vědy a techniky

Vědecko-technický jarmark Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Kdo máte rád vědu a techniku, může ve čtvrtek zamířit na Vědecko-technický jarmark Univerzity Pardubice, který se koná na Pernštýnském náměstí. Od deseti hodin dopoledne se seznámíte s vědeckými principy, chemickými pokusy a uvidíte i letecký simulátor nebo programovatelní roboti.

Program odstartuje z pódia malá vědecká show. „Na celé ploše historického Pernštýnského náměstí se děti i dospělí mohou až do pozdního odpoledne formou interaktivních ukázek seznámit s mnoha vědeckými disciplínami,“ uvedla Lenka Čermáková z oddělení propagace univerzity. Vlastnoručně si můžete vyrobit historickou minci, zúčastnit se inflačního kvízu a proniknout do tajů fyzikálních a chemických pokusů.

Uvidíte také dobrovolné hasiče, kteří představí svoji techniku a se strážníky si vyrobíte svůj policejní znak. „Střední průmyslová škola chemická představí vlastní interaktivní chemickou show,“ dodala Čermáková. Od dvou hodin odpoledne čeká české a ukrajinské děti prohlídka centra města s názvem Superhrdinové aneb legendy a pověsti v Pardubicích. Ta potrvá do čtyř hodin odpoledne. Vstup na celou akci je zdarma. Celý program najdete na stránce Vědecko-technický jarmark 2022 | Univerzita Pardubice (upce.cz)