Vydejte se za večerním dobrodružstvím na tradiční Noc v galerii a užijte si zajímavý program

Noc v galerii Zdroj: IC Vysoké Mýto

VYSOKÉ MÝTO – Navštivte s rodinou i dětmi výstavu Noc v galerii už příští pátek v sedmnáct hodin a zúčastněte se čtyř výstav, v sále, ale také ve sklepení a na věžích.

Společně se skauty si zkusíte lovit bobříky, projedete se na koloběžkách, na vlastní oči uvidíte, jak vznikají loutky a poslechnete si pohádkový koncert. „Hlavním stanem je budova starého soudu na náměstí Přemysla Otakara II., kde pod jednou střechou sídlí galerie a infocentrum. Hned při se ve foyer setkáte s veselými loutkami Gabriely Podroužkové. Autorka bude celý večer přímo na místě vytvářet další pohádkové postavičky a vy jí můžete koukat pod ruce. Pokud máte dost kuráže, sejdete do sklepení, které se na léto promění v peklo,” vysvětlila Martina Skálová z informačního centra. V pět hodin odpoledne začne vernisáž výstavy Za dobrodružstvím, která představí tvorbu akademického malíře Václava Junka, spolukreslíře Rychlých Šípů. Na náměstí se můžete projet na koloběžkách z půjčovny Turistického informačního centra Vysoké Mýto a občerstvit se u stánku s dobrotami.

Výstava nazvaná Když se na věži svítá zahájí svoje vystoupení na prostranství před branou o půl šesté večer. Když zůstanete i po skončení hudební pohádky, zahlédnete malou módní přehlídku z oděvních doplňků z krajky a hedvábí. Na všechny výstavy je celý večer vstup zdarma a prostory jsou otevřené do deseti hodin večer.