Řidiči pozor! Na silnici u Hrochova Týnce se staví okružní křižovatka

Stavba okružní křižovatky Zdroj: ŘSD

PARDUBICE – Na silnici I/17 od Hrochova Týnce na Vysoké Mýto se kromě rekonstrukce staví i okružní křižovatka, která poslouží jako přivaděč úseku dálnice D35 Časy – Ostrov. Počítá se i se vznikem nových bezpečnostních opatření.

V obci Ostrov a v obci Stradouň se zhotoví bezpečnostní ostrůvky, přechody a světelné signalizace, aby se maximálně snížily negativní dopady spojené se zprovozněním úseku dálnice D35 Časy – Ostrov. „Komunikace I/17 je kompletně zrecyklovaná, tzn. že jsme zvýšili únosnost jeho podloží, došlo k výměně asfaltových vrstev, kompletní obnově dopravního značení, takže zde bude kompletně opravená silnice první třídy, která bude schopná odvést provoz dálnice z jejího sjezdu do Vysokého Mýta. Začali jsme úseky v Ostrově a od Stradouně do Nové Vsi, ty by měly být dokončeny v půlce července,” informovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Petra Drkalová.

 

V půli července se dokončí úseky v Ostrově a od Stradouně do Nové Vsi. Stavební úpravy v obci Stradouň jsou nejtěžší, plánované a k dokončení má dojít koncem listopadu.