Silná bouře se prohnala pardubickým krajem. Hasiči stále likvidují škody

Bouře v pardubickém kraji Zdroj: HZS

PARDUBICKÝ KRAJ – Následky velmi silných bouřek, které přišly v pondělí v podvečer, hasiči likvidovali celou noc. Nejhorší situaci zažili obyvatelé v Ronově nad Doubravou v části obce Mladotice, Heřmanově Městci a Chrudimi. Bouře trhala střechy, kácela stromy a zničila i elektrické vedení.

„Zhruba od půl šesté do tři čtvrtě na sedm večer evidujeme asi patnáct utržených střech v celém našem kraji. Momentálně zasahujeme asi u šedesáti pěti událostí v souvislosti s bouřkou a dalších sto sedmnáct čeká na odbavení,” uvedl operační důstojník Petr Smetana Škodný. Až do úterní šesté hodiny ranní hasiči odstraňovali následky bouře ve dvě stě případech.

Vlak v Chrudimi narazil do spadlého stromu. Hasiči pomohli z vlaku asi šedesátce cestujících. Naštěstí se nikdo nezranil. Popadané stromy leží ve více než desítce obcí našeho kraje – Vysokém Mýtě, Horním Bradle, Chrasti, Morašicích, Tisové, Lipolticích, Lukavicích, Proseči, Slatiňanech, Běstvině, Rosicích, Rozhovicích, Zaječicích a mnoho dalších. I nadále jsou v terénu profesionální i dobrovolní hasiči.