V Pardubicích se začne opravovat železniční most. Podjezd v ulici Jana Palacha se uzavře

Uzavírka podjezdu v ulici Jana Palacha Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Podjezdem v ulici Jana Palacha od prvního července neprojedete ani neprojdete. Kvůli modernizaci železničního uzlu se do sedmého července zcela uzavře.

Práce na odstranění mostu a montáži ocelové konstrukce poběží celých dvacet čtyři hodin denně. „Práce jsou zvoleny na víkend, na který navazují dva státní svátky, což je tradičně období, kdy jsou lidé na dovolených a ve městě je z pohledu dopravy klidněji. Do centra města se z Višňovky nebude možné počátkem prázdnin dostat ani pěšky, ani na kole, ani autem,“ objasnil mluvčí města Radim Jelínek.

Provoz autobusů a pěších povede po stanovených a vyznačených trasách po místních komunikacích. „Na základě požadavků je demolice stávající mostní konstrukce naplánovaná na noc z prvního na druhého července. Bohužel se může stát, že tyto práce dočasně naruší noční klid, za což se všem místním předem omlouváme,“ sdělila tisková mluvčí realizátora EUROVIA CS Iveta Štočková. Kompletní modernizace železničního uzlu v Pardubicích začala před dvěma lety a jde o největší projekt tohoto druhu v moderní historii.