Ve Starých Čívicích vznikne nový útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata

Nový útulek se začne stavět v Čívicích Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Na místě bývalých silážních jam ve Starých Čívicích vznikne nový útulek pro zatoulaná nebo opuštěná zvířata. Nový areál poslouží také k zázemí pro strážníky a kotce pro jejich služební psy.

„Jsem rád, že jsme se v přípravě výstavby nového útulku posunuli. Nové zařízení nutně potřebujeme, abychom mohli stávající útulek přestěhovat z bývalé veterinární kliniky do lepšího prostředí. Dnešní útulek nemá dostatečné zázemí, navíc se nachází v blízkosti bytových domů a domova pro seniory, který zde budeme stavět,” uvedl primátor města Martin Charvát. V novém areálu vznikne nejen útulek, ale i zázemí pro strážníky a kotce pro služební psy. Samostatné místo dostane veterinární ošetřovna s karanténními kotci, pro příjem a ošetření přijatých či odchycených zvířat.

Útulek bude mít devatenáct kotců pro psy, včetně kotců pro agresivního psa, osm kotců pro kočky, dva pro malá zvířata, jeden pro malá zvířata, jeden pro velké zvíře a dvě voliéry pro ptáky. Jeho výstavba přijde zhruba na padesát devět milionů korun.