Letní akce u Roškotova divadla právě začínají. Užijte si koncerty, pohádky i filmy

Letní kino Zdroj: Město Ústí nad Orlicí

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Letní dny se letos opět neobejdou bez bohatého kulturního programu u Roškotova divadla. Děti se mohou o prázdninách těšit na dvě odpoledne s pohádkami, dospělí si zpestří večery koncerty. Nesmí chybět také letní kino s novými českými filmy.

První koncert si poslechnete v parku za divadlem už v neděli od půl páté odpoledne, o půl osmé večer vystoupí Pishcoth – písničkář Vladimír Daťka s kytarou a looperem. V sobotu 23. července se zajděte podívat před Divadelní klub. Od osmi hodin večer začínají Dialogy s Krylem.  „Známé i zapomenuté písně, básně a citáty Karla Kryla posluchači uslyší v podání Davida Uličníka, člena známého vokálního seskupení 4TET,” sdělil mluvčí města Lukáš Prokopec.                                 .

K letním večerům neodmyslitelně patří letní kino. Podívat se můžete na komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Vyšehrad: Fylm, Hádkovi nebo třeba pohádku Tajemství staré bambitky 2. Promítání začne od pondělí 25. července do neděle 7. srpna vždy od devíti hodin večer.

Druhé letní odpoledne je plánováno na 20. srpna. Po programu pro děti vystoupí kapela Existence nové doby. V Kulturním domě se mohou milovníci umění pokochat tradiční výstavou. Dvacátý čtvrtý ročník výstavy začne 4. srpna v šest hodin večer. Díla vytvořená různými výtvarnými technikami od autorů z Ústí nad Orlicí a okolí si můžete prohlédnout do konce srpna.