Základní umělecká škola v Lanškrouně dostane o prázdninách novou střechu

ZUŠ Lanškroun Zdroj: ZUŠ Pravečka

LANŠKROUN – Během prázdnin se začne opravovat střecha Základní umělecké školy J. Pravečka. Původní krytinu nahradí ekologická střešní krytina ze stoprocentního recyklovaného plastu.

Nejprve se provede demontáž staré krytiny střechy a následně oprava nosné konstrukce krovu. Nahnilé části se pak vymění za nové a opatří ochranným nátěrem. Provede se také prkenné bednění a izolace proti vodě. Samotná střecha pak dostane nové pozinkované oplechování, okapy a dešťové svody, které se opatří lapači střešních splavenin. „Oprava havarijního stavu střechy již nesnesla odkladu. Současně jsme také vyslyšely požadavky pana ředitele a připravili projekt na rozšíření odborných učeben. Jejich realizace bude další etapou po rekonstrukci střechy. Investice do rekonstrukce budovy školy je další z investic do rozvoje našich škol, které proběhly v předešlých letech a dnes výrazně převyšují sto milionů korun,” uvedl starosta města Radim Vetchý.

Škola dostane i nová střešní okna, která jsou určena k prosvětlení půdy a nový hromosvod. Opravou projdou také komíny a nadstřešní zídky.