Zavítejte na tradiční jedenácté Pivní slavnosti a ochutnejte ten nejlepší kotlíkový guláš

Pivní slavnosti Zdroj: Město Svtavy

SVITAVY –  Přijďte se podívat a povzbudit soutěžící na tradiční Pivní slavnosti, které proběhnou v sobotu od dvou hodin na svitavském náměstí. Čeká vás zajímavý program, soutěž ve vaření kotlíkových gulášů, ochutnávky různých novinek a receptur od patnácti menších pivovarů i dobrovolné soutěže. Představí se vám také několik kapel, jako třeba skupina Argema a Jelen.

Oblíbené slavnosti už od rána zahájí výstava historických vozidel Boxer Morava historik. Návštěvníci si prohlédnou krásu asi sto třiceti strojů – aut, náklaďáků, motocyklů a velocipedů vyrobených do roku 1992. „Příjemné naladění a burácení motorů doplní hudební vystoupení Olomouckého dixielandu jazz bandu. Společný odjezd vozidel je naplánovaný na dvanáctou hodinu. Milovníci krásných strojů mohou navštívit také místní muzeum a galerii, kde zhlédnou aktuální expozici Dobrodružství cyklistiky,” doplnil Petr Šmerda ze zpravodajství města.

V horní části náměstí vám svitavské týmy a zahraniční delegace uvaří svůj originální guláš a o vítězi pak rozhodne mistr kuchař Václav Šmerda s celým týmem. Hlavní částí pivních slavností je prezentace menších pivovarů, které nabídnou osvědčené receptury i aktuální noviny. pro ty nejlepší můžete hlasovat pomocí žetonů, které získáte u stánku se sklenicemi a kelímky.