Seniorka se večer nevrátila do chalupy. Jaký mělo pátrání konec?

Pátrání po seniorce Zdroj: Policie ČR

SEČ – Seniorka se ve středu večer vracela v obci Seč na Chrudimsku zpět do své chalupy, kde na ni čekal manžel. Do chalupy ale nedorazila. Manželovo oznámení vyslalo do akce policii, hasiče i psovody.

Muž kontaktoval policii s pohřešováním sedmdesátileté manželky o půl deváté večer. „Pán operačním důstojníkům uvedl, že je se ženou v telefonickém kontaktu, ale že manželka uvádí, že údajně někde spadla do rokle, je zmatená a neví přesně kde je,” řekla mluvčí policie Markéta Janovská. Brzy se mělo stmívat, a tak hned začala pátrací akce.

Policista s místní znalostí se pokusil od ženy zjistit, kudy přesně ze Seče šla. Se ženou se ale špatně komunikovalo, takže nešlo blíže zjistit, kde se nachází. Následně si policisté a hasiči rozdělili úseky, které budou propátrávat a vyžádali si lokalizaci jejího mobilního telefonu.

Krátce před desátou hodinou večerní hasiči ženu našli a zavolali záchranku, která ale nakonec nebyla potřeba. Dechová zkouška u pohřešované ukázala 2,66 promile alkoholu. Hlavní je, že paní u sebe měla nabitý mobilní telefon.