Mladík s třemi promilemi předvedl představení v letním kině, druhý zase v nemocnici

Zdroj: Městská policie Pardubice

PARDUBICE – Uplynulý víkend se nesl ve znamení alkoholu. Hned tři muži nadýchali více jak tři promile. Jeden spadl obličejem na chodník a druhý skončil v poutech.

Nejen strážníci, ale i zdravotníci měli vystaráno. Prvním opilcem víkendu se stal padesátiletý muž, který si způsobil krvácení na obličeji, když spadl na chodník. Záchranáři ho na místě ošetřili. „Výrazně mladší, teprve devatenáctiletý mladík, pro změnu vyváděl přímo na lůžkovém oddělení nemocnice,” sdělila mluvčí městské policie Lucie Klementová . Kromě alkoholu v krvi se u něj stupňovala agresivita, a tak skončil na záchytce v Hradci Králové.

Na stejnou záchytku se podíval i dvaatřicetiletý muž, který vyváděl v letním kině. Nejdříve slovně napadal obsluhu a nechtěl na její výzvu opustit areál. Přivolaným strážníkům se podnapilý muž nestyděl hrozit pěstí a nakonec ji i použil směrem ke strážníkovi. Jeho útok ale velmi rychle skončil a po použití hmatů a chvatů se muž dostal na zem v poutech.

Nakonec další šestadvacetiletý muž usnul při odchodu od známé za jejími dveřmi. V tomto případě stačilo jen probuzení a doporučení jít se dospat domů.