Odhalte tajemství ze života Rudolfa II. na výstavě ve Svojanově

Výstava na hradě Svojanov Zdroj: Město Polička

POLIČKA – Vydejte se po stopách českého krále a římského císaře do koníren hradu Svojanov a odhalte různá tajemství z jeho života. Výstavou vás provede samotný „digitálně oživený” Rudolf druhý a uvidíte mnoho zajímavých exponátů.

Panovník vám přiblíží své málo známé mládí a cestu za vzděláním do Španělska, zajímavé sbírky které shromažďoval a také „rozdmýchá oheň” v alchymistické laboratoři. „Pomocí harmonogramů Rudolf seznámí i se svými symboly majestátu a nejvýznamnějšími předměty předměty svých sbírkových kolekcí. Výstavního Rudolfa druhého na multivideomappingu zpodobnil syn Jana Wericha – tedy Císařova pekaře a Pekařova císaře – herec, dabér, moderátor, ale také ekonom a pedagog Jiří Werich Petrášek,” informovala mluvčí města Naděžda Šauerová.

Návštěvníci se dozví i důležitá i méně známá fakta například o komplikovaném vztahu k bratrovi Matyášovi, údaje o možných nevěstách a milenkách, nebo to, že jeho syn Julius Caesar d Austria brutálně zavraždil mladou dívku. Připraveny jsou i komentované prohlídky pro organizované skupiny, stejně jako lektorské programy pro skupiny žáků a studentů. Na výstavu je možné zavítat až do 28. srpna 2022.