Problémy s nedostatkem řidičů v Pardubickém kraji pokračují. Denně nevyjíždí desítky autobusů

Problémy s autobusovou dopravou přetrvávají Zdroj: Město Litomyšl

LITOMYŠL – Od začátku července, kdy platí prázdninový jízdní řád, stále denně nevyjíždí desítky autobusů. Kvůli nedostatku řidičů v Pardubickém kraji se lidé nedostanou tam, kam potřebují.

I když od začátku prázdnin platí prázdninový řád, při kterém pokaždé jezdí méně spojů než obvykle, kvůli nedostatku řidičů nevyjíždí denně tolik autobusů, kolik by mělo. „ Ani se zavedením prázdninového jízdního řádu se dopravci nepodařilo snížit počet neodjetých spojů. Jsme od počátku července informováni, že důvodem je především čerpání dovolených ze strany řidičů, kteří nově nastoupili, ale dovolené měli dlouhodobě naplánované a zaplacené,“ uvedl hejtman města Pardubic Martin Netolický. Pardubický kraj jedná s vedením společnosti BusLine několikrát do týdne a žádá, aby do konce července dostal písemné záruky a rozpis směn na měsíc září. „Je pro nás nepředstavitelné, že by se prvního září nemohly děti dostat do školy,“ dodal hejtman.

Vedení kraje hledá alternativy, aby se předešlo komplikacím s autobusovou dopravou. Nabízí se řešení upravit jednotlivé turnusy a změnit jízdní řády. Jejich další změna má nastat ke konci srpna. Město Litomyšl muselo s červnovou změnou dopravců řešit i přesunutí informační kanceláře z autobusového nádraží do informačního centra. Podařilo se zajistit, aby na autobusovém nádraží alespoň čekárna a toalety fungovaly.