Opilý a okradený muž pronásledoval zloděje batohu. Na policii skončili oba

Krádež battohu na nádraží v Pardubicích Zdroj: Městská policie Pardubice

PARDUBICE – Dnešní ráno na hlavním nádraží se neslo ve znamení honu na zloděje. V hlavní roli sehrál batoh, který skrýval několik tisíc korun. Okradený a navíc opilý muž při stíhání svého zavazadla omylem rozbil posuvné dveře na nástupiště.

Třiatřicetiletý pachatel vzal batoh silně opilému muži na nádraží a začal utíkat. „Okradený muž na poslední chvíli procitl a jal se loupežníka pronásledovat. Nejprve v nádražní hale naboural květináč, čímž upoutal pozornost ostrahy. Vzápětí svůj nejistý poklus, ještě vylepšil a naboural posuvné dveře na první nástupiště,” sdělil Jiří Sejkora z informační služby policie.

V tu chvíli se do akce přidala nádražní ostraha. Té stačilo jen loupežníka stáhnout z oplocení staveniště, na které se zrovna škrábal. Následně dvojici předala ostraha strážníkům. U okradeného dvaatřicetiletého muže zjistili 4,05 promile alkoholu. Druhý skončil o trochu lépe, nadýchal 0,83 promile. Podezřelý muž se situaci snažil zachránit tím, že okradenému muži prý předtím dal pět tisíc korun na drogy, ale protože žádné neměl, vzal si tedy své peníze zpět i s úroky.

Vzhledem k tomu, že peníze v batohu dosáhly deset tisíc korun a pachatel vzal batoh, který měl poškozený u sebe, dopustil se hned dvakrát trestného činu. Skončil tedy u Policie České republiky k dořešení. Škoda u rozbitých dveří může přesáhnout deset tisíc korun, a tak skončil v řešení policistů i druhý muž.