Vysoké teploty mají za následek velké škody. Hasiči varují

Zdroj: Pixabay

PARDUBICKÝ KRAJ – Horké letní dny přináší velké riziko požárů, ale mají také dopad na lidské zdraví. Hasiči varují před manipulací s otevřeným ohněm. Také nenechávejte děti ani zvířata v zaparkovaných autech.

Dnešní vysoké teploty a s nimi vyprahlá zem můžou způsobit nemalé škody. V takovém počasí v žádném případě nerozdělávejte oheň v přírodě, hlavně v lesích, nevypalujte trávu, neodhazujte cigaretové nedopalky na zem a ani nepoužívejte přenosné vařiče. „Hasiči od prvního prázdninového dne až do 24. července likvidovali v přírodním prostředí již 19 požárů. Největší požár s největší škodou – 50 tisíc korun hasiči likvidovali na Pardubicku, kde hořely thúje u rodinného domu,” informovala mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Horké počasí představuje velmi vysokou zátěž na lidský organismus. Hrozí nebezpečí přehřátí a dehydratace. Dodržujte pitný režim, zvyšte konzumaci neslazených nealkoholických nápojů. Je důležité omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Děti ani zvířata nenechávejte v autech na přímém slunci. Věnujte zvýšenou pozornost starším a nemocným lidem.