Obyvatelé města brzy pocítí větší bezpečnost. Chystá se rozšíření kamerového systému

Kamerový systém Zdroj: Město Ústí nad Orlicí

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Kamerový systém ve městě se brzy rozšíří. Kromě instalace nových kamer jsou vytipována i místa, kde dojde ke zvětšení sítě monitorovaných prostranství.

K vytipování míst, kde dojde k rozšíření monitorovacího systému přispěla i anketa obyvatel z minulého roku. „Městský kamerový dohlížecí systém má především preventivní funkci. Jak anketa potvrdila, tam, kde kamery jsou, se lidé cítí bezpečněji. Osvědčují se při objasňování různých deliktů,“ potvrdil místostarosta města Jiří Preclík.

K instalaci nových kamer dojde na sídlišti Štěpnice, nově se nainstalují také na území u Základní školy Bratří Čapků a nákupního centra Nová Louže, kde má dojít k rekonstrukci celého prostoru. Kamery se zaměří i na přechody pro chodce a křižovatku s parkovištěm a budou sledovat i vybudovaný prostor před školou. Pokryje i velkou část ulice Polská, která je významnou spojkou pro chodce a docela frekventovanou silnicí.

S pozdější instalací kamer se počítá v okolí Orlickoústecké nemocnice u křižovatky ulic Tvardkova a J. J. Kovářů a také ve Wolkerově údolí. Na křižovatce u Rieteru se vymění stará technika za novou. Celá zakázka vyjde přibližně na čtyři sta padesát jedna korun.