Přenesli se záhadní muži z paralelního světa? Nebo šlo o cestovatele časem?

Ilustrační obrázek. Zdroj: www.pixnio.com

Jestliže připustíme, že se můžeme z našeho světa přenést do jiného, paralelního světa, je potom možné, že to funguje i obráceně? A opravdu lze cestovat časem? Dramatický příběh se odehrál roku 1936 a jeho svědkem byl laciný hotel Uncle Sam v Detroitu.

Zvláštní host

Tak tedy – jednoho zimního dne roku 1936 se v něm ubytoval dobře oblečený muž, který tvrdil, že měl autonehodu a nyní musí počkat na přítele, který mu pomůže dál. Pozdě večer host několikrát zvonil na obsluhu, která ovšem nereagovala. Muž vyšel na chodbu, aby si postěžoval a servírka se mu omluvila s tím, že právě obsluhovala jiné hosty. Náhle došlo k výpadku světla a rozhostila se naprostá tma. Servírka zděšeně vykřikla – postava záhadného hosta totiž ve tmě zářila intenzivně modrým světlem.

Muž seběhl ze schodů, prolétl jídelnou a zmizel ve tmě. Hoteliér se jej pokusil zadržet – dostal však silnou elektrickou ránu. Když byl později pokoj neznámého návštěvníka prohledán, našly se věci, jaké s sebou cestující obvykle mívají – kufr s pánským prádlem, kabát, oblek. Na psacím stole byl ale nalezen rozepsaný dopis, který náš zmizelý host adresoval nějakému Harrymu. Žádal jej, aby přišel hned, jak bude moci, že mu snad pomůže. Jinak bude muset žít navždy v době, která mu nepatří.

Podle výpovědi jednoho z hostů ubytovaných v hotelu Uncle Sam byl tento záhadný cizinec spatřen již jednou. V létě téhož roku v New Yorku. Také zde náhle zmizel zahalen do modrého světla. Po události v Detroitu však již nebyl nikdy znovu spatřen.

Neznámá republika

Jiná tajuplná postava zamotala v padesátých letech 20. století hlavu také japonským úředníkům. V roce 1954 otřásla touto zemí řada bouřlivých a násilnostmi provázených demonstrací. Japonské úřady se domnívaly, že nepokoje mohly být vyprovokovány zahraničními agitátory. Proto bylo nařízeno pečlivě zkontrolovat pasy všech cizích státních příslušníků, zda nevykazují znaky falzifikátů vyrobených teroristy a podobně.

Právě v té době vystoupil z letadla na tokijském letišti muž, který tvrdil, že do Japonska letí služebně. Jeho doklady se zdály být v pořádku, byl tu však problém. Vláda, která pas vydala, vůbec neexistovala.

Cestovní doklad přitom nenesl nejmenší stopy po nějaké manipulaci, fotografie byla zřetelná. Japonští úředníci ovšem byli ve velkých rozpacích, protože nemohli na žádné mapě najít stát, z něhož cizinec údajně pocházel – republiku Taured. Muž se ovšem dušoval, že existuje a na mapě ukazoval místo, kde se nachází Andorra. On však o ní nikdy neslyšel a ještě větší zmatek nastal, když úředníci zjistili, že i řidičský průkaz má cizinec vydaný v republice Taured. Umístili jej prozatím do hotelového pokoje bez oken a ten dali hlídat. Ráno však záhadný cizinec nebyl k nalezení. Kam zmizel? To dodnes nikdo neví…