Požár střechy způsobil několika milionovou škodu! Mohla za něj zřejmě nabíječka

Požár střechy Zdroj: HZS Pardubice

VYSOKÉ MÝTO – Střecha v plamenech a šest jednotek hasičů. Tak vypadal středeční dopolední zásah u požáru rodinného domu ve Vysokém Mýtě. Požár zapříčinila pravděpodobně technická závada na nabíječce mobilu.

Na místo vyjížděli od tři čtvrtě na jedenáct postupně hasiči z Vysokého Mýta a Ústí nad Orlicí. Dále hasiči z firmy Iveco Czech Republic a dobrovolné jednotky z Chocně, Vysokého Mýta a Zámrsku. „Po příjezdu na nahlášenou adresu byla střecha v přední části v plamenech, které postupně zasahovaly do zadní části krovu . V rodinném domě se nikdo nenacházel,” uvedla asistentka hasičů Petra Zakopalová.

Hasiči nasadili vysokotlak a proudem C likvidovali plameny. Pomocí přetlakové ventilace provedli kontrolu a dohašení skrytých ohnisek v podkroví. Díky výškové technice odstranili střešní krytinu a rozebrali krovy v místech požáru. Vyšetřovatel příčin požárů předběžně vyčíslil škodu na tři miliony korun. Na závěr hasiči místo prozkoumali termokamerou a předali majiteli. Zásah trval necelé tři hodiny a nikdo nebyl zraněn.