Pro žáky se s přicházejícím školním rokem otevře na sídlišti Závodu míru nová základní škola

Základní škola Staňkova Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Děti mohou od začínajícího školního roku začít navštěvovat novou, v pořadí již šestou nestátní základní školu. Otevře se ve městě v nebytových prostorách Závodu míru.

Základní škola INDIGO má začít fungovat již pro školní rok 2022/2023 jako komunitní škola s individuálním vzděláváním, která pojme celkem dvacet žáků. „Vznik soukromých a církevních škol vítáme, stejně jako zakládání dětských skupin pro předškolní děti. Rodič by měl mít v 21. století možnost výběru,“ uvedl náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký.

V Pardubicích je v současnost osmnáct základních a třicet jedna mateřských škol, které zřizuje město. „Za poslední čtyři roky jsme navýšili o 400 míst kapacitu v základních a mateřských školách, včetně první městem zřizované školy Montessori,“ dodal Rychtecký. Od roku 2020 nastupují do škol silné populační ročníky a ve městě se zvyšuje počet obyvatel, proto se stává klíčovou prioritou budování nových míst ve školách a školkách pro rodiny z Pardubic.

Usnadnit návrat do zaměstnání také rodičům dětí předškolního věku má například přístavba Mateřské školy Kamarád v Teplého ulici a v plánu je výstavba další školky se třemi třídami a kapacitou sedmdesáti pěti míst, která má vzniknout v Trnové. O děti předškolního věku pečují kromě školek i skupiny, kterých je v současnosti ve městě dvacet dva a pojmou celkem 278 žáků. V nejbližší době se tyto skupiny rozšíří o další tři.