Během tří měsíců vyloupili sedm bytů. V autě si vozili potřebné nástroje

Zdroj: Policie ČR Pardubice

PARDUBICE – Dohromady sedm bytů v Šumperku, Hradci Králové a Pardubicích se stalo v období od dubna do července cílem vloupání. Celá série loupeží je nyní objasněna, můžou za ni dva cizinci s bohatou trestní minulostí. Hrozí jim až pět let vězení.

V minulých dnech zahájili kriminalisté trestní stíhání dvou mužů ve věku jednašedesáti a třiašedesáti let pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci ve spolupachatelství. Všechna vloupání měla stejný scénář. „Za použití násilí vnikli do bytů a odcizili z nich finanční hotovost, šperky a brali například i lahve alkoholu. Ve dvou případech se mužům nepodařilo do bytů vniknout, přesto jejich majitelům vznikla škoda na vstupních dveřích a zárubních,“ sdělila mluvčí policie Andrea Muzikantová.

Muži se po krajích pohybovali autem značky Seat, ve kterém byli i nakonec policisty zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje zadrženi. Následně putovali do policejních cel. V autě se ukrývaly nástroje sloužící k páchání trestné činnosti, jako například páčidlo, šroubováky nebo montážní klíč.

Oba obvinění využili svého práva nevypovídat a nyní jsou stíháni ve vazbě. V případě odsouzení je čeká pět let za mřížemi. Celková škoda odcizených a poškozených věcí byla zatím stanovena na čtvrt milionu korun.