Opilá řidička zastavila v centru omylem o auto strážníků. Mladík jel pro změnu po pěší zóně

Řízení pod vlivem alkoholu Zdroj: Městská policie Pardubice

PARDUBICE –  Usednout za volant po požití alkoholu většinou nedopadne velmi dobře. Páteční ranní cesta pětačtyřicetileté řidičky skončila ve Štrossově ulici, kde autem zastavila o vozidlo psovodů městské policie. I zbytek víkendu se nesl ve znamení nezodpovědných řidičů.

Žena si až příliš pozdě všimla stojícího auta strážníků, kteří čekali na stopce. „Ačkoliv řidička pohotově tvrdila, že za nehodu může covid, výsledek dechové zkoušky spíš nasvědčoval, že problém bude i jinde. V dechu měla lehce přes dvě promile,“ uvedla mluvčí městské policie Lucie Klementová. Nakonec skončila v rukou státní policie, která se bude její nehodou a řízením pod vlivem alkoholu zabývat.

Další auto, jedoucí si to třídou Míru po pěší zóně, zastavili v sobotu o půl jedenácté večer strážníci. Rozjařený čtyřiadvacetiletý řidič si na zadních sedačkách vezl prázdné plechovky od piva. Dechová zkouška ukázala hodnotu 0,95 promile a mladíkova cesta vedla na nejbližší služebnu státní policie.

A do třetice se v neděli pětapadesátiletý šofér vydal v protisměru jednosměrkou. Navíc přímo před zraky strážníků. Dechová zkouška ukázala výsledek 0,33 a muž klasicky putoval ke státní policii.