Chodník slávy před Enteria arenou zdobí dvě nová jména

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Třicet šest sportovců a zároveň členů Síně slávy pardubického sportu má před hokejovým stadionem svůj piktogram. Včera je doplnila další dvě jména, Jana Klusáčková a Luboš Kubík. Slavnostního odhalení dlaždic se zúčastnili zástupci města i samotní majitelé dlaždic.

„V rámci letošního roku jsme měli čest rozšířit Síň slávy o další dvě úžasné sportovní osobnosti. Tou první je bývalá vynikající plavkyně Jana Klusáčková, která má na svém kontě řadu výtečných plaveckých výkonů, z nichž se řada zapsala do knihy českých rekordů. Své úspěchy však často slavila i za hranicemi České republiky, zejména díky účastem na mistrovstvích světa, ale i olympijských hrách,“ sdělil náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký. Klusáčková se dnes věnuje trénování mladých plavkyň a plavců.

Druhou osobností je Luboš Kubík, bývalý vynikající fotbalový reprezentant z našeho regionu. „Řada z nás má ještě v živé paměti tažení národního týmu v Anglii až ke stříbrné medaili, ale i účast na světovém šampionátu v Itálii. Stal se také nejlepším obráncem americké MSL a je stále velkým podporovatelem pardubického klubu. Mám velkou radost, že obě tyto úžasné sportovní osobnosti odkryly osobně své kostky v Chodníku slávy před Enteria arenou, stejně jako to dříve učinila další velká jména pardubického sportu, Dominik Hašek, Milan Špinka, Otakar Janecký nebo Martin Doktor,“ řekl Rychtecký.

Kdo zakulatí počet osobností na čtyřicet se dozvíme příští rok při vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovci Pardubicka. Tu město každoročně pořádá na začátku roku.