Začíná Řemeslná sobota. Uvidíte práci ševce, kováře i historické zbraně s Romanem Prokešem

Švec Zdroj: Pixabay

SKUTEČ – Akce Řemeslná sobota začíná v muzeu už o víkendu. V sobotu se můžete se přijít seznámit s obuvnickými a kamenickými pracemi a o letošní sezóně uvidíte i výstavu věnovanou palným zbraním s humorným vystoupením Romana Prokeše.

„Řemeslná sobota bude tradičně ve znamení zprovozněných pracovišť muzejních expozic. V ševcovské světničce se budou šít boty a to nejen za pomoci jehel a dratví, ale také na prvorepublikovém šicím stroji Adler,“ uvedl

Venku zase uvidíte kováře, který roztopí výheň a kameník vám předvede lámání žuly dlabačkou, kterou pohání historický motorový kompresor a vyrobí z bločku kamene dlažební kostky.

Uvidíte i další stroje v chodu, jako jsou stabilní motory, Zajíčkův jeřáb, rameno na leštění kamene, lanovku, třídičku štěrku a buchar. Celý den si můžete zakoupit různé drátěné dekorace, výrobky z různých materiálů, domácí potraviny a další. Pro děti jsou připraveny dílničky, kde si vyrobí výrobky ze sádry, odlitky zkamenělin, naučí se šněrovat, skládat origami a okusí i práci dráteníka a kováře. Na závěr dne se každá vstupenka zúčastní slosování o poukaz firmy Botas a.s. v hodnotě 2000 korun.