Seniora na zemi míjeli kolemjdoucí. Díky všímavému řidiči se mu dostalo pomoci

Zraněný senior Zdroj: PČR Pardubice

PARDUBICE – Zraněného seniora, ležícího na stezce podél rychlodráhy, nechali kolemjdoucí bez povšimnutí. Naštěstí jel kolem řidič, který neváhal a ihned zavolal pomoc.

Devětatřicetiletý řidič se právě vracel po rychlodráze domů, když si všiml ležící osoby na zemi a lidí procházejících s nezájmem kolem. „Zastavil u krajnice, pustil výstražné znamení a rychle přiběhl k osobě. Byl to starý pán, který měl v obličeji drobné oděrky a stále mumlal, že pomoc nepotřebuje. Tím se ale řidič nenechal odbýt a okamžitě vyrozuměl strážníky a záchranku,“ sdělila Lucie Klementová z informační služby policie. Než dorazili, tak muži podložil hlavu svou vestou a neustále ho udržoval v bdělosti.

Policie na místě zjistila, že jde o devětaosmdesátiletého seniora, který si po obědě trochu popil. Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,24 promile. Díky tomu se muži zamotala hlava i nohy a on si pádem na zem přivodil zranění. Nakonec skončil v péči zdravotníků.

Řidiči patří velké poděkování, protože bez váhání poskytl pomoc. Policie připomíná, že někdy stačí opravdu málo, podat vodu, bezpečně položit a hlavně zavolat pomoc.