Začátkem školního roku začnou cestující využívat nový jízdní řád. Změny v něm jsou minimální

Zdroj: Pixabay

PARDUBICKÝ KRAJ – Od začátku září pro vás začne platit nový jízdní řád v regionální autobusové dopravě. Změny se dotknou spojů, které zajišťuje společnost BusLine, od které ve všední den jezdí 17OO spojů a od příštího měsíce 67 z nich zruší.

„Od prvního srpna jsme zavedli upravený prázdninový jízdní řád, ve kterém bylo vypuštěno pouhých čtyřicet spojů z přibližně 1500, které denně společnost BusLine v rámci prázdninového jízdního řádu zajišťuje. Dílčí změny v jízdních řádech nastanou od prvního září,“ uvedl náměstek hejtmana pro pardubický kraj Michal Kortyš. Vynechá se šedesát sedm spojů, kterými jezdí velmi málo cestujících nebo budou mít v blízké době náhradu v autobusové a železniční dopravě.

Všechny spoje se procházely úplně do detailů i na úrovni samosprávy. „Detailně jsme procházeli každý jeden dílčí spoj, u kterého disponujeme sčítáním dopravy. Takto bylo identifikováno až dvě stě tři spojů, které podle dopravce a technologů nemají velký dopravní význam, „ upřesnil hejtman Martin Netolický. Pokud se ukáže, že je po určitých spojích zase velká poptávka, jejich provoz se zohlední v jízdním řádu v prosinci.