Myslíte, že škola je jen pro mladé? Na Univerzitu Pardubice se můžete přihlásit v každém věku

Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Na pardubickou univerzitu se můžete přihlásit, i když už nejste nejmladší. Pro takové z vás škola nabízí kurzy zaměřené na historii, dopravu, ekonomii nebo na chemii. vybrat si můžete z programů hned na několika fakultách pod názvem Univerzita třetího věku nebo Univerzita volného času.

„Zájem o kurzy ukazuje, že dozvídat se nové informace chtějí lidé v každém věku. Jsem rád, že díky našim akademikům a zajímavým tématům můžeme zájemcům nabídnout znovu Univerzitu třetího věku,“ řekl rektor univerzity Libor Čapek. Volná místa nabízí ještě Fakulta ekonomicko – správní. Ta vám odprezentuje jak a kdy vznikla ekonomie nebo tajemství úspěchu podnikatele Tomáše Bati, který se stal vzorem a legendou. Přihlášky je možné podávat jen do 23. září. Elektronická přihláška je dostupná na webových stránkách: https://fes.upce.cz/fes/univerzita-tretiho-veku.

Dopravní fakulta Jana Pernera připravila blok přednášek zaměřený na oblast silniční, železniční, vodní a letecké dopravy, dopravních staveb, dopravního managementu a mnoho dalšího. Přihlásit se je možné až do první přednášky 4. října. Stačí vyplnit formulář na webu: https://dfjp.upce.cz/dfjp/technicky-blok-u3v. Univerzitu třetího věku má také Fakulta chemicko-technologická, která nabízí čtyřsemestrální program s názvem Chemie pro život. Noví zájemci se mohou přihlásit na jaře roku 2023.