Ničivý požár řádil na Klatovsku. Vzplanul od hořícího auta.

KLATOVSKO – Obvyklý klid a pohodu šumavské obce Hartmanice včera odpoledne vystřídal chaos a zmatek. Zdaleka bylo slyšet houkání rychle přijíždějících hasičských aut, která se blížila k místu, odkud k obloze stoupal hustý dým.

Včera před půl druhou odpoledne na základě hlášení vyjelo osm hasičských jednotek do Hartmanic k požáru. „Ten zde zachvátil sedm garáží a přístavky za nimi. Uvnitř jedné z nich oheň zdevastoval osobní auto. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice. V rámci situace se podařilo vynést vybavení a věci ze zasažených i přilehlých garáží, včetně tří motocyklů. Bylo třeba rozebrat střešní konstrukci,“ popsal situaci mluvčí hasičů Petr Poncar.

Oznámení o neštěstí přijali též policisté. Bylo zjištěno, že nejdříve začalo hořet odstavené auto Hyundai, od kterého se následně požár rozšířil přes střechu na dalších šest sousedních zděných řadových garáží. Dále došlo k ohoření střešní krytiny, dvou motocyklů a dalších uskladněných věcí uvnitř garáží.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičského záchranného sboru i policisté z oddělení obecné kriminality, policejní psovod se služebním psem na vyhledávání úmyslně použité hořlaviny (akcelerantu hoření). „Podle dosavadního šetření byla pravděpodobná příčina požáru technická závada elektroinstalace v motorovém prostoru vozidla, ale nebylo vyloučeno ani úmyslné zapálení. Příčina požáru je nadále v šetření. Škoda přesáhla čtyři sta tisíc korun,“ konstatovala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Zdroj: HZS