Na gurmánském festivalu v Plzni uvaří i Zdeněk Pohlreich

Zdroj: festival.fresh.iprima.cz

PLZEŇ – Ty nejlepší speciality z celé republiky naservírované přímo k vám. Dvacet vybraných restaurací, patnáct pivovarů s padesáti druhy piv, deset vinařství a řízené degustace, pražírny kávy. Chuťové zážitky a bohatý program na jednom místě.

Gurmánský festival Beko Fresh opět zavítá do Plzně. Dá vám možnost ochutnat vybrané speciality i extrémní jídla, jako jsou třeba mořští ježci, šneci po toskánsku, bizoní burger nebo nadívaná holoubata, ale také vám ukáže jejich netradiční přípravu například na uhlících, ohni nebo ve food trucku.

Tradiční tvář festivalu Zdeňka Pohlreicha doplní popularizátor gastronomie Roman Vaněk a šéfkuchař Roman Paulus i herec a autor blogu Gastromapa Lukáš Hejlík. Doprovodný program zajistí dětská, pivní i vinařská zóna, která navodí dojem moravského vinného sklípku. Úplnou novinkou festivalu je řízená degustace vína pro skupiny o 16 osobách (místo je nutné rezervovat).

S ohledem na ekologii vyzývají pořadatelé festivalu návštěvníky, aby si donesli vlastní příbory či sklenice. „Jejich oplach bude zajištěn, abyste si mohli svoje pivo správně vychutnat,“ uvedl pořadatel Petr Jirásek.

Gurmánský festival Beko Fresh festival se bude konat o víkendu 18. – 19. května v parku za OC Plzeň Plaza, v sobotu od 10 do 20 hodin, v neděli od 10 do 17 hodin.

Zdroj: Beko Fresh Festival