To byla podívaná! V Plzni si to rozdali nejlepší čeští hasiči

Zdroj: Město Plzeň

PLZEŇ – Dnes se na náměstí Republiky odehrál tuhý boj v rámci soutěže Nejtvrdší hasič přežije (Toughest Firefighter Alive). Sedmého ročníku o Pohár ředitele Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje se zúčastnila zhruba stovka hasičů z celé České republiky.

O náročnosti disciplín této akce dostatečně hovoří slova primátora města Martina Baxy: „Když jsem si procházel jednotlivá stanoviště, úplně jsem se zděsil. Sám bych z toho nic nedokázal, ale vím, že vy jste v tom úspěšní a skvělí. Držím vám palce, abyste soutěž zvládli podle vašich představ. Chtěl bych vám i při této příležitosti poděkovat za to, co pro nás v řadách hasičského záchranného sboru děláte,“

Čtyřboj je sestavený z disciplín:
• první obnáší roztažení a poté smotání hadic
• ve druhé soutěžící zápasí s kladivem, figurínou a překonávají tři metry vysokou bariéru
• dále musí vynést a vytáhnout zátěž na konstrukci
• následně vyběhnout několik podlaží, v případě plzeňského závodu soutěžící zdolávali věž katedrály sv. Bartoloměje.

Hasiči startují v kompletním třívrstvém zásahovém obleku. Mezi soutěžícími v Plzni nechyběli nejlepší čeští hasiči. Na start se postavil například šestadvacetiletý Pavel Kouřík z územního odboru hasičů v Domažlicích, jenž je dlouhodobě úspěšným reprezentantem České republiky v zahraničí a například z 21. mistrovství Evropy, které se konalo 8. a 9. června 2019 v německém Mönchengladbachu, přivezl zlato v jednotlivcích v kategorii do 29 let.