Využijte svůj potenciál k návratu do práce po rodičovské nebo k vlastnímu podnikání

PLZEŇ – Některé ženy mohou po pár letech doma začít pochybovat o svých znalostech, dovednostech nebo mohou být frustrované z návratu do zaměstnání. Trh práce se změnil a ony si nejsou jisté, jak se zvládnou začlenit zpátky do pracovního procesu. Jejich obavy jsou na místě, čeká je náročný nevyzkoušený rytmus, musí skloubit dohromady práci a péči o rodinu.

Proto vznikla vzdělávací a networkingová platforma M.arter, která se zaměřuje právě na ženy na rodičovské dovolené a jejich podporu. 

Svými interaktivními workshopy s odborníky z různých odvětví pomáhají ženám s osobním rozvojem, rozšíření profesních dovedností, začátky a řízením vlastního podnikání. Organizace M.arter pořádá také mastermind program pro podnikatelky a offline setkání.

Workshopy nejčastěji probíhají v mateřských centrech, dětských kavárnách nebo v jiných baby friendly prostorech. Děti si tedy maminky mohou vzít s sebou a nemusí složitě řešit hlídání. To je koncept, které mnoho žen oceňuje.

„Jsem ráda, že jsem se setkala s podobně smýšlejícími ženami, které na sobě chtějí pracovat a zároveň při tom nemůžou nebo nechtějí odkládat své děti,“ hodnotila brněnský workshop o začátcích podnikání jedna z jeho účastnic.

Kapacita kurzu bývá 15 účastnic, aby se zachovala kvalita a možnost osobního přístupu, a vedou je koučové, lektoři, podnikatelé, manažeři a další odborníci, kteří ženám předávají informace přímo ze své praxe.

Během deseti měsíců prošlo workshopy více než 250 žen. Během této doby pomohl M.arter založit 2 komunitní školky, marketingovou agenturu nebo internetovou půjčovnou dětského oblečení, pomohl s otevřením krásné kavárny, dal dohromady strategii pro online podnikání. Dále pomohl ženám sehnat práci, napsat životopisy, srovnat maminkám vlastní time management, zvednout sebedůvěru, naučit se prodat sama sebe v práci i mimo ni.

„M.arter znamená složení dvou slov matka a barter. Barterově také fungujeme. V případě, že jste na mateřské, rodičovské dovolené či těhotná a poskytnete M.arter svůj čas a know-how jako lektorka, máte nárok na jiný workshop dle svého výběru zdarma. Pokud nejste na mateřské, rodičovské či  těhotná žena, vůbec to nevadí. Váš vklad je brán jako dar či investice do potenciálu jiných žen na rodičovské dovolené. “ přibližuje fungování neziskové organizace její zakladatelka Andrea Bohačíková.

Tým organizace M.arter je složen z 10 žen na rodičovské dovolené (ve 3 městech), kterým se daří ukazovat sílu potenciálu žen – matek malých dětí v opravdu velkém měřítku.

V září tým M.arter zvítězil v národním kole mezinárodní startupové soutěže Central European Startup Awards, kde získaly titul Freedompreneur of the Year 2019 „Za 10 měsíců fungování jsme si ověřily, že existuje zájem žen na rodičovské o vlastní růst a budoucí kariéru. Ověřily jsme si, že myšlenka M.arter funguje, a ženy tyto workshopy intenzivněji vyhledávají. Ženy na sobě chtějí pracovat a potkávat lidi na stejné vlně jako jsou ony samy. Proto jsme se také rozhodly na začátku roku 2020 poslat M.arter do dalšího města“  říká komunitní manažerka M.arter Barbora Hošková. 

To je prostor pro vás! Pokud se chcete přidat do týmu M.arter, sdílet své znalosti a zkušenosti a pomoci tak rozvíjet potenciál žen na rodičovské dovolené v Plzni, napište nám na marter@marter.cz

Více informací najdete na www.marter.cz https://www.facebook.com/M.arterplatforma/