V Klatovech se budou prohánět vláčky modelářů železnic!

KLATOVY – Hledáte tip, kam se s dětmi vypravit na výlet? Přijeďte do Klatov! Těšit se tam můžete především na modulové kolejiště ve velikosti TT (1:120), které je dílem Klubu Železničních Modelářů Praha 3.

Ti našli inspiraci v legendární trati Posázavského pacifiku, a tak na kolejišti najdete zmenšené kopie železničních stanic Dobříš, Malá Hraštice nebo Kácov. Doplňují je Bratkovice – malebná stanice na Příbramsku nebo Rudíkov – zastávka nedaleko Třebíče. Kolejiště o délce skoro 30 metrů je opravdový unikát.

Návštěvníci si mohou zblízka prohlédnout detaily na celé délce modelu a díky lavičkám stejně dobře na model vidí i malé děti, které mohou sledovat, jak vláčky jezdí po trati, jak musí čekat ve stanici, než přijede vlak od naproti a další jiné momenty. Na modelu jsou rozmístěny čtyři železniční stanice. Ty představují města a mezi nimi se přepravují náklady a osobní vlaky. Kolejiště jsou přizpůsobena tak, aby diváci měli z návštěvy co největší zážitek.

Výstavu železničních modelů můžete vidět na vlastní oči v Sokolovně v Klatovech, která se koná v sobotu 29. února a neděli 1. března od 9-17 hod. Akce je vhodná pro děti od 3 let věku.

Vstupné: základní 50 korun, zlevněné (pod 1.1m výšky) 30 korun

Zdroj: Klub železničních modelářů Praha 3