Andrea Kerestešová: Na nuda pláži mi to nedalo a musela jsem “šmírovat”! 

Dnes večer uvidíte další díl oblíbeného seriálu Vyprávěj. Seriál, který má mnoho etap, řad i opakování, sleduje stále velké množství diváků a jejich zájem ani po letech neopadá. Nyní běží v České televizi třetí řada, ve které se objeví typické atributy osmdesátek jako céčka, móda plísňových džínů, ramenních vycpávek, kovodžínovina a podobné typické výstřelky…  

V této době se režim pomalu uvolňuje a ze západu k nám prosakuje kromě džín i řada jiných věcí: první videa, pop kultura, mončičáci, zahraniční desky a především první počítače. Tvůrci nevynechali ani takové akce, jako byla spartakiáda nebo chmelové brigády, lampiónový průvod, a samozřejmě nemohli opomenout ani smrt Brežněva, Černobyl nebo perestrojku.  V posledních dílech řeší manželskou krizi Karel a Eva Dvořákovi. Prozradí Andrea Kerestešová, na co se můžeme v dalších dílech těšit? 

Jaké nástrahy čekají na manželství Karla a Evy v nových dílech Vyprávěj? 

Čeká je docela těžké období. Jejich životy se na nějakou dobu úplně změní a pro oba asi bude nejtěžší najít cestu zpátky k sobě a rozhodnout se, jaký bude jejich další společný život. 

V čem má pro vás třetí řada seriálu největší kouzlo? 

Třetí řada je taková víc dospělejší, vyzrálejší. Tedy aspoň já ji tak vnímám. 

Který okamžik jste si během natáčení nejvíc užila? 

Užívala jsem si každý den, ale nejlepší asi bylo natáčení na Máchově jezeře a na statku se spoustou zvířat. Mohla jsem tam krmit králíky, což mi připomínalo dětství… 

Do jaké míry vás účinkování v tomto seriálu změnilo? 

To je těžká otázka, každá řada mě měnila. Bylo to takové zvláštní cestování v čase. Hrála jsem něco, co jsem nikdy nezažila a najednou jsem byla starší o 10 let a měla téměř dospělého syna. Někdy to byl pořádný úlet… 

Jaký byl váš nejsilnější okamžik z natáčení? 

Určitě koupání v ledovém moři při natáčení idylické dovolené v Německu. Musela jsem při plavání ve vodě celou dobu nadávat, abych to vůbec přežila. Byl to docela velký šok. Teď už mám na tu ledovou koupel jenom příjemné vzpomínky. Pak mě bavilo také natáčení na horách. Příroda nás trochu zradila, roztál nám sníh na svahu, a tak jsme lyžovali na trávě. 

Jaké bylo natáčení na pomyslné nuda pláži? 

Nikdy v životě jsem na nuda pláži nebyla. Myslela jsem si, že z toho budu mít trauma na celý život, ale dopadlo to celkem dobře. Po pěti minutách už mi ta nahota nepřišla tak strašně nepřirozená. Měla jsem ovšem tendence neustále někoho pozorovat (smích). 

Do jaké míry vám seriál Vyprávěj změnil život? 

Myslím, že zásadně mi život nezměnil. 

Co máte s Evou společného? 

Eva mi byla docela podobná. Taky jsem z malé vesnice na konci Slovenska. Byla jsem taky trochu neohrabaná, splašená, nevýrazná. Měla jsem podobný příchod na školu s podobným batohem a nevkusným oblečením jako ona (smích). Častokrát mi tahle holka ale dává zabrat. Zvláště když jsem musela hrát to, co jsem tehdy vzhledem ke svému věku nemohla zažít a procítit. 

Andrea Kerestešová  (nar. 21. června 1984)

Andrea Kerestešová, herečka a modelka ze Slovenska, která momentálně působí více v Čechách než na Slovensku, se narodila v Hlinné, okres Vranov nad Topľou.
Od čtrnácti do osmnácti let si přivydělávala hraním v kostele na harmonium. Ta profese se jmenuje kantorka. Když byla na vysoké škole, jednou přinesla kamarádka časopis s inzerátem, že v Bratislavě otevřeli reklamní agenturu a nemají žádná “modelkovská” kritéria. Během měsíce začala točit reklamy.
Zahrála si také ve filmu Rafťáci, kde se odmítla svléknout a musela ji na svlékací scénku zaskočit dablérka. Pak přišla nabídka na jednu z hlavních rolí v seriálu Vyprávěj, kde skvěle hraje Evu Dvořákovou.
Z devadesáti procent je v Čechách. Na Slovensku má projekt na internetové televizi s názvem Na vlastnej koži. Někteří o ní říkají, že je krásná jako řecká bohyně.