Jak bude vypadat letošní plážová móda?

Trendem letošního léta jsou veselé, ale jednoduché barevné kombinace a netradiční střihy, připomínající středomořskou módu. Ne všechny ženy si je ale mohou dovolit. Pro velká prsa se například asymetrické výstřihy vůbec nehodí. A jak tedy nešlápnout vedle?

Barvy a vzory

První módní přehlídky na letní témata napovídají, že budou in především zářivé barvy a zajímavá zpracování. Geometrické vzory a papouščí pestrost z minulých let jsou spíše na ústupu. Aktuální dámské plavky by měly kombinovat ideálně dvě až tři barvy a pyšnit se alespoň malým, zato však rafinovaným detailem. Přímo se nabízí například nařasená látka v oblasti košíčků nebo svůdné mašličky na bocích kalhotek. Odvážnější ženy a dívky pak mohou vsadit i na kovové ozdoby (nejlépe dozdobené štrasem) či rafinované průstřihy, jež však ani po delším namočením neukážou víc, než je nezbytně třeba.

Není nutné dumat nad tím, jestli si pořídíte plavky jednodílné nebo dvojdílné, nosí se oboje. Jednodílné vypadají velice žensky a vytvářejí svůdnou ženskou siluetu, ale pokud se chcete pochlubit štíhlým bříškem, případně zkrátka nemáte vlhké kusy plavkoviny na mokrém těle ráda, klidně sáhněte po těch ze dvou kusů.

Jedny plavky nestačí

Ano, je to tak, plavky byste měla mít v šuplíku alespoň dvoje. Ty první v nějaké neutrální barevné kombinaci a spíše světlejší. Budou se hodit, dokud se pořádně neopálíte. Teprve až sluníčko dodá vaší pleti bronzovější odstín, můžete si dovolit výrazné dvojdílné nebo jednodílné plavky. Sladění s pokožkou je totiž polovinou úspěchu a černé plavky na bílé kůži působí, jako byste právě vyšla z EMO baru.

A hodně záleží také na tom, zda máte ve svém repertoáru alespoň občas barevné plážové šátky. Ty se hodí spíše k decentnějším plavkám. Pak vám bez obav poslouží jako šaty k příjemné procházce kolem vody. V jakémkoliv jiném případě působí spíše prvoplánově a vypovídají o tom, že si je majitelka oblékla spíše ve spěchu a nikoli kvůli eleganci

Aktuální plážová móda

Ale královna pláže nesmí své nákupy omezit jen na dokonale sedící a střihově zajímavé plavky, i když je to minimálně polovina úspěchu. Letní trendy si libují i v nápaditých doplňcích. A nejsou to jen známá parea, kterých vidíte na každé pláží dvanáct do tuctu.

Hitem jsou například rozevlátá kimona, jež vás zároveň osuší i dodají neotřelý vzhled. Tím spíš, pokud je doplňují dlouhé třásně nebo asijské vzory. Dámské plavky také skvěle podtrhnou sandály s vysokými zakroucenými řemínky jako z antických časů či látková čelenka do vlasů s květinami. V kurzu jsou takové, které se co nejvíce podobají těm z volné přírody. Tedy žádné laciné orchideje z tržnice. Když květiny, tak jen kvalitní textilní, jež vypadají, jako kdybyste je právě přinesla z louky. Vyplatí se trochu zainvestovat a sladit barvu vašich doplňků s plavkami. Ovšem pozor na vzory – růže na hlavě i na těle by působily dobře u náctileté holčičky, ale určitě ne u dospělé ženy. Nechcete přece vypadat přeslazeně jako Hello Kitty, nebo ano?

Bohémsky založené dívky a ženy pak určitě ocení i navrátivší se módu dlouhých a rozevlátých tílek, která skryjí nějaké ty tělesné nedokonalosti, a navíc ochrání kůži před spalujícími slunečními paprsky. Kvalitní opalovací krém bude nicméně pořád nutností.

Kde si udělat radost

V kamenných obchodech je aktuálně nabídka letní módy spíše omezená. Zamiřte proto na on-line tržiště, kde můžete porovnávat jednotlivé modely takřka bez omezení. A pokud se vybavíte i šikovnými slevovými kupóny, potěšíte tím i svoji peněženku. Zamilovali jste si oblíbený e-shop AboutYou? Na stránce https://buykers.com/cz/slevove-kody/about-you najdete všechny aktuální slevy a výhodné akce. Zlevněte si každý nákup, jak nejvíce to jde!