Čeká diváky absťák? Poprvé po půl roce úterní večer bez Slunečné!

Za fenoménem jménem Slunečná se skrývají nejen oblíbení herci, bez kterých si mnozí z nás neumí prázdninový půst ani představit, ale také produkce, maskéři a rekvizitáři… Ti všichni přispívají k tomu, abychom si seriál užívali v podobě, jak jej známe. My vám dnes přinášíme pár čísel, která vám přiblíží co práce za skvělým výsledkem je. 

Oblíbený seriál Slunečná má za sebou půl roku vysílání a za tu dobu toho stihl docela dost.  „35 dílů se stihlo natočit za 138 natáčecích dnů a před kamerou se vystřídalo 291 herců. Z toho jich je 38 hlavních, kteří se v seriálu s železnou pravidelností objevují, a to v patnácti dekoracích. Dokonce se v seriálu objevili i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a kapela Jelen. Zahráli si sami sebe a minimálně Zdeněk Pohlreich se v seriálu neobjevil naposledy,“ přibližuje tiskový mluvčí  Josef Ducký.

Každý herec ale musí být oblečený, musí mít make up a pak také samozřejmě musí být nasycena a napojen. Navíc i jídlo v seriálu „hraje“!  Na každý díl tak padne zhruba deset porcí jídla, které sní štamgasti v hospodě nebo obyvatelé statku v kuchyni. To všechno zapili třiceti sudy nealko piva, přesněji 1250 kousky.

V zákulisí maskérny měli všichni plné ruce práce a taky pěknou spotřebu materiálu. Maskérky v rámci péče o vlasy a tváře herců spotřebovaly 24 litrů laku na vlasy, 1,5 litru make-upu a přes půl litru řasenky. Za dobu natáčení padlo 0,7 kila pudru a 6 litrů dezinfekce na štětce. Herci také vypotřebovali 84 balení papírových kapesníků a 72 balení vlhčených ubrousků.

Specifickou kapitolou jsou kostýmy. V prvním patře se na chodbách ateliérů tísní stovky kostýmů, a každý má svého majitele. Hlavní hrdinka Týna Popelková v podání Evy Burešové má k dispozici pět flanelových košil a dalších deset různých variací kalhot, bot, trik a šátků. Speciální péči dostala herečka v den své svatby, i když z ní nakonec sešlo a Týna od oltáře utekla. Kostymérky si pro ni připravily jedny svatební šaty hned ve třech exemplářích. Šaty se hledaly na internetu, protože musely být v retro duchu. Týna se totiž chtěla vdávat v šatech po mamince. Svou chvilku si tak jedny šaty užily v okamžiku, kdy herečka čekala před kostelem, druhé provedení bylo zašpiněno ještě před svatbou v hospodě, když na nich nešťastně skončil guláš. Třetí pak oblékla Eva Burešová ve chvíli, kdy běžela po schodech od Štěpána, a dost se při jejím běhu zašpinily.

O něco chudší je v tomto ohledu Marek Lambora coby Janek Linhart, ten má na skladu pět obleků a víc deset kousků civilního oblečení. Zvláštní pozornost dostaly i zástěry, které nosí obsluha v hospodě. Jsou ušité z pravého denimu a logo Slunečné, které je zdobí se speciálně vyrábělo a nechalo na ně vyšít. Na své si přijdou i kaskadéři, kteří zaskakují za herce v náročnějších scénách – jako tomu byl trysk na koni Evy Burešové, nebo její kácení dříví v lese. Oblečení, které v tu chvíli měla Týna na sobě, tak muselo být ve dvojím provedení a identické. To druhé totiž dostala na sebe kaskadérka, která na chvíli Evu Burešovou zaskakovala.

Seriál Slunečná se prozatím s diváky rozloučil ale na obrazovky se vrátí po letních prázdninách.