Česká policie hledá nebezpečného pachatele z Německa

Zdroj: PČR

PLZEŇSKÝ KRAJ – Kriminální policie Amberg pátrá po osobě Karlheinz Max Josef Rappl, který je podezřelý ze dvou vražd v obci Schwandorf na území SRN ze dne 27.6.2020. Policisté ze Spolkové republiky Německo mají podezření, že by se hledaný muž mohl nacházet i na území České republiky, zejména v oblasti Česká Kubice – Horní Folmava.

Hledaný muž je vysoký 176 centimetrů, silnější postavy. Má krátké šedé vlasy, někdy nosí brýle a má tetování na pravém nadloktí. Podle dostupných informací by mohl mít viditelné poranění na hlavě. Naposledy byl oblečen do tmavého trika a tmavých krátkých kalhot.Může se pohybovat na stříbrném dámském kole se svařovanou zadní částí s černou taštičkou upevněnou na sedle.

Muž může být nebezpečný a ozbrojen, proto se jej nepokoušejte zadržet. „Žádáme všechny občany, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci o výskytu, pohybu nebo pobytu jmenovaného, ať se obrátí na kteroukoliv služebnu Policie České republiky nebo volají na linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.