KORONAVIRUS: Ode dneška lze využívat vouchery v hodnotě 4000 Kč na pobyty v lázních, dostupné jsou pro každého

Zdroj: Wiki Media Commons

Česko – I když v některých místech republiky se epidemiologická situace nevyvíjí zrovna příznivě a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tak dokonce osobně vyrazil právě do oblasti Karvinska, kde se koronavirus šíří nejmasivněji, stát se zároveň snaží stimulovat všechny zasažené sektory ekonomiky. Počínaje dnešním dnem tak každý může využít nabídku ministerstva pro místní rozvoj, a to v podobě voucheru v hodnotě 4 000 Kč na lázeňský pobyt.

Program, který nese název COVID-Lázně vláda schválila v pondělí tento týden a již v úterý ministerstvo pro místní rozvoj zahájilo zkušební provoz generování voucherů. Jak na následné tiskové konferenci uvedla šéfka resortu Klára Dostálová, jen za první den si voucher online stáhlo přes 15 000 lidí. „Jedná se o jasný signál, že lidé chtějí trávit dovolenou v České republice, těší se do lázní, chtějí se zrehabilitovat, relaxovat,“ shrnula s tím, že záměrem je také zbořit mýtus, že lázně jsou určeny jen nemocným nebo bohatým lidem. „Tato nabídka je určena široké veřejnosti a věřím, že lázeňská města se o české hosty dobře postarají,“ doplnila Dostálová.

Vouchery může čerpat každý, kdo trvale žije v ČR, dosáhl 18 let a je plátcem zdravotního pojištění (resp. pojištění za něj může být odváděno i státem, nabídka se tedy samozřejmě týká i seniorů). Podmínkou pro čerpání voucheru (tj. slevy ve výší 4000 Kč) je pak pobyt, který svou délkou přesáhne šest nocí a zahrne minimálně pět lázeňských procedur. V praktické rovině si tak každý zájemce o slevový voucher na webu vygeneruje kód, s nímž provede rezervaci pobytu. Sleva je poskytována ihned, což bude patrné i z vyúčtování. Akce se pak vylučuje s čerpáním dalších zvýhodnění, která nabízejí např. Karlovy Vary – zájemci však mohou absolvovat dva lázeňské pobyty a v rámci každého z nich čerpat jiné výhody.

Celý projekt poběží až do konce letošního roku a vláda na něj vyčlenila miliardu korun. Vouchery (jejichž celkový počet je omezen na 250 000 kusů) lze stahovat online na portále kudyznudy.cz (resp. po zadání kontaktních údajů každý zájemce obdrží voucher s unikátním kódem do své e-mailové schránky). Stejně tak budou ale vouchery dostupné i v lázních – na pobyt lze tedy vyrazit i bez voucheru, který bude zájemcům poskytnut přímo na místě. To pak jistě ocení především senioři.

Kromě lázní plánuje vláda podpořit také hoteliéry, již příští týden by tak měla jednat o programu COVID-Ubytování. V jeho rámci by mohla ubytovací zařízení získat od státu částku v rozmezí 200-400 Kč/noc.