V Plzni opět nastal čas rekonstrukcí a výluk. Jste připraveni?

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇ – Pokud nechcete při svých cestách městem zbytečně bloudit a zmatkovat, přijdou vám jistě vhod následující informace. S příchodem prázdnin jsou zde i plánované rekonstrukce a výluky.

Od začátku prázdnin dochází k některým změnám v plzeňské dopravě. Kvůli rekonstrukci se uzavírá Tylova ulice, výluka tramvají čeká cestující na linkách č. 1 a 2 kvůli rekonstrukci Solní.

Rekonstrukce Solní:
Chystá se zde rekonstrukce tramvajové trati, inženýrských sítí i silnice. Na své si přijdou i chodci díky předláždění chodníků. Náklady na rekonstrukci počítají s 41,6 milionu korun včetně DPH. Termín výluky tramvají je naplánován od 1. července do 15. Září. „Při úplné uzavírce ulice Solní bude trať v jižní části náměstí Republiky jedinou spojnicí zbytku tramvajové sítě s vozovnou Slovany. Po dobu výluky dojde k zavedení linky č. 1/2 v trase Skvrňany – Sady Pětatřicátníků – Bolevec. Na opačné straně oddělené tramvajové sítě pak proběhne obrat pravidelných tramvajových linek č. 1 a 2 ze Slovan a Světovaru v točně U Zvonu. Vzájemný přestup mezi těmito samostatnými linkami bude zajištěn okružní linkou náhradní autobusové dopravy č. 2A přes centrum města, jež bude vedena ulicemi Prešovská – náměstí Republiky (jižní strana) – Zbrojnická – U Zvonu – Pražská – Sirková – Americká – Klatovská třída – sady Pětatřicátníků – Prešovská,“ vysvětlil Martin Petr, dopravní specialista Plzeňských městských dopravních podniků.

Tylova ulice:
Zde dojde k omezení dopravy od 1. července do 31. srpna 2020.Ulice bude kompletně uzavřena pro osobní i městskou hromadnou dopravu. Důvodem budou opravy Tylovy ulice v úseku Koperníkova – Skrétova. Po skončení rekonstrukcí mnohé jistě potěší i nové zastávky městské hromadné dopravy a semafory. Kvůli rekonstrukci dojde k nezbytným výlukám linek městské hromadné dopravy č. 10, 11, 12, 15, 16, 17, 18, 35, N2, N5 a N7.

Ulice Na Rychtě:
Rekonstrukce nemine též ulice Na Rychtě v Hradišti. V termínu od 1. července 2020 do 31. ledna 2021 bude proto linka 31 ukončena v zastávce „Zelenohorská. Trasa ve směru ze Slovan bude beze změn. Spoje budou ukončeny v zastávce „Zelenohorská“. Ta bude po celou dobu přeložena o cca 140 metrů dále oproti stálé zastávce ve směru do Hradiště, cca 30 metrů od křižovatky ulic K Starým valům a Plzeňská cesta. Trasa ve směru na Slovany ze zastávky „Zelenohorská“ a následující křižovatky ulic K Starým valům a Plzeňská cesta povede ulicí Plzeňská cesta do křižovatky s Nepomuckou ulicí a poté do konečné zastávky „Slovany“.

Dobrou zprávou je, že cestující nemusí mít v plzeňské městské hromadné dopravě od července roušky či jinou ochranu dýchacích cest.