Opilý řidič vjel do protisměru, zavinil nehodu a ujel

KLATOVSKO – Šok musel zažít dvacetiletý řidič osobního auta Volkswagen Passat, když se na něj v mírné zatáčce z protisměru náhle vyřítila Škoda Octavia. Nehoda se přihodila v obci Vrhaveč ve směru od Klatov na Běšiny.

Škodovka narazila do jeho levého boku a pak ujela rychle pryč. Dlouho to však netrvalo a dobrou prací policie byl neukázněný řidič vypátrán hlídkou policistů Obvodního oddělení Kolinec v blízkosti obce Stojanovice. Ti jej vyzvali k dechové zkoušce, která byla provedena elektronickým přístrojem a byla s pozitivním výsledkem 1,60 promile alkoholu v krvi. „Při kontrole řidič nepředložil řidičský průkaz, policisté z evidencí však zjistili, že má evidovanou platnou blokaci řidičského oprávnění pro všechny skupiny. Dále nepředložil doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová. Dopravní nehoda se obešla bez zranění osob. Řidič pod vlivem alkoholu byl zajištěn a převezen do Klatovské nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. „Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na 130 tisíc korun. Dopravní policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případem se dále zabývají,“ dodala Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: PČR