Užijte si v Zoo Plasy rozmanitý den mezi zvířaty i květenou

Malpa hnědá, zoologická zahrada Plasy. Zdroj: Zoo Plasy

V unikátním areálu zoologické zahrady Plasy, který se také nazývá čtyři v jednom, zažijete příjemný den v krásném a útulném prostředí. K vidění je tu bezmála 200 zvířat ve více než padesáti druzích. Atmosféru dotváří vzácné a zajímavé rostliny mnoha druhů a čeledí. Navštívit můžete devět zemí s do detailu propracovanými kulisami a přitom si můžete zahrát na originálním hřišti minigolf.

Procházka světem zvířat

Zapomeňte na všední problémy a prožijte příjemný den v zoo i na golfu. Vždyť i na relativně malém prostoru se dá vidět a zažít spousta velkých věcí. Milovníci fauny zde mohou obdivovat několik druhů vzácných a spokojených zvířat, žijících ve stylových, oku ladících, a přitom bezpečných a dostatečně pohodlných výbězích, pavilonech a voliérách. Chloubou Zoo Plasy jsou velké kočkovité šelmy.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Černý panter, zoologická zahrada Plasy. Zdroj: Zoo Plasy

Chovají tři ze čtyř existujících druhů, konkrétně tygry, lvy (v klasické i bílé barvě) a levharty (opět klasicky zbarveného a také černého). Dále můžete vidět velké množství vodních ptáků (husy, kachny, černé labutě a bílé pelikány), papoušků (mimo jiné tři druhy papoušků ara, včetně vzácného hyacintového), zajímavou kolekci dravých ptáků (sovy, výři, kulíšci, puštíci), pestrobarevné bažanty a pávy, několik druhů opic a poloopic, suchozemské a vodní želvy, nosály, mývaly, a také malé kočkovité šelmy. Velkým lákadlem jsou oblíbené surikaty. Areál se každoročně rozšiřuje o další výběhy, a tak přibyly pekari páskované, mary stepní, jeřábi královští i rys ostrovid.

Procházka světem květeny

Mimo zvířat se můžete též projít po botanické zahradě a kochat se krásou zajímavé a uklidňující zeleně, stromů, keřů, rostlin, bylinek a květin. Veškerá flóra je vkusně vsazená okolo cest i do jednotlivých výběhů, aby navozovala relax a pohodu. Spatřit můžete nádherně rozkvetlou japonskou zahradu, bonsaje, několik druhů palem, olivovník, fíkovník, velmi zajímavý blahočet chilský (endemit, ve volné přírodě rostoucí pouze v chilských a argentinských Andách, starý již 150 milionů let), nejstarší rostlinu světa – ginko bilobu, stromové kapradiny, cikasy, juky, trávovníky, kaktusy a spoustu jiných, neméně krásných rostlin.

Botanická zahrada, Zoo Plasy. Zdroj: Zoo Plasy

Procházka, sport a Cesta kolem světa

Chcete svůj výletní den a návštěvu zoo a botanické zahrady prožít aktivním sportováním? V tom je tento park unikátní. Pro ty, kteří mezi sebou rádi soutěží, nebo si chtějí jen tak vyzkoušet své dovednosti a zažít trochu lehkého adrenalinu, je k dispozici minigolfové hřiště, nenásilně začleněným do jedné části areálu.
Poslední součástí parku je Cesta kolem světa. Minigolfové hřiště vás totiž provede devíti zeměmi, či chcete-li částmi světa, a to jak současnými, tak těmi historickými či mýtickými.
V každé z jednotlivých zemí uvidíte detaily, které do nich patří. Ať se již jedná o hudbu, hrající se v oné části světa, zvířata a rostliny tam žijící či rostoucí, nebo typické stavební doplňky. Postupně můžete navštívit samurajské Japonsko, pláž v Karibiku, antické Řecko, strašidelnou Transylvánii, pravěkou Dynosaurii, starověký Egypt, westernovou Arizonu, Mexiko plné kaktusů a domorodou Afriku. Zahrát si tak lze například na pirátské lodi, ve starověkém Koloseu, na Drákulově hradu, v pravěké jeskyni, v pyramidě faraona Tutanchamóna, v indiánském týpí, či v chýši afrických domorodců.

Tip pro unavené a hladové návštěvníky

Na konci své cesty se můžete posadit na terasu, kde je k dispozici několik stolů chráněných před sluncem i deštěm a dopřát si malé občerstvení ve fast foodu „u Vopice“. Pro ty, kdo si chtějí dopřát jinou kuchyni s větším výběrem hotových i minutkových pokrmů, je k dispozici restaurace nebo pivovar.

Turistické informace

Aktuální otevírací dobu, výši vstupného a další informace najdete na internetových stránkách Zoo Plasy.

Místo

Kraj: Plzeňský
Okres: Plzeň-sever
Město: Plasy

Kontakt

Zoo Plasy
Plzeňská 37, 331 01 Plasy
telefon: +420 607 876 265
e-mail: info@zooplasy.cz
www.zooplasy.cz

Lev, Zoo Plasy. Zdroj: Zoo Plasy