Zadržený výrobce pervitinu na Domažlicku doma ukrýval i dva samopaly!

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

DOMAŽLICKO – Několik měsíců intenzivní práce a úsilí museli vynaložit domažličtí kriminalisté, aby mohli shromáždit důkazy na podezřelého šestadvacetiletého muže v obci Postřekov.

Ten minimálně od května letošního roku do současné doby vyráběl pervitin a ten měl dále poskytovat dalším osobám v Postřekově. Dne 3. listopadu proto kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou muže zadrželi a vykonali domovní prohlídku. Během ní nalezli věci k výrobě pervitinu, několik kusů injekčních stříkaček, skleněný tál, na kterém byla zjištěna krystalická látka vykazující přítomnost metamfetaminu a efedrinu a zelená rostlinná sušina. „Kriminalisté zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Státnímu zástupci podali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soud návrh státního zástupce akceptoval, a tak je již obviněný umístěn ve vazební věznici. Hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až deset let,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová. „Dále kriminalisté zjistili, že obviněný přechovával v místě bydliště dva samopaly vzor 61 Škorpion se zásobníky a náboji, ačkoliv není držitelem zbrojního průkazu. Ve věci zahájili v souvislosti s tím úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování a na případu dále pracují,“ dodala mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: PČR