Doházeno! Seriál Michala Suchánka o odkvetlých házenkářích je dotočen

Skončilo natáčení Národní házené. Komediální seriál o partě odkvetlých šampionů a jejich snaze o návrat na sportovní vrchol, míří do střižny. Natáčelo se v Říčanech, v Řevnicích, Velvarech, nebo Bakově nad Jizerou. 

V hlavních rolích osmidílného seriálu se objeví Václav Neužil, Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Martin Pechlát, Petr Vršek, Jakub Špalek, Jitka Schneiderová, Veronika Žilková a další. „Už při psaní scénáře jsem přemýšlel o konkrétních hercích,“ říká Michal Suchánek a pokračuje: „Vlastně i sobě jsem roli psal na tělo a napsal jsem si ji co možná nejpohodlněji. On má přezdívku Jistič, protože mu často bouchnou pojistky a z banálních důvodů se začne rozčilovat, ale za chvilku je zase hodnej a slušnej chlap.“

„Natáčeli jsme 25 dní a štěstí nám neuvěřitelně přálo. Absolutní devizou téhle komedie je Michal Suchánek jako autor, herec i spolurežisér. Znal dokonale svůj text, měl konkrétní představu, jak mají situace vyznít a dokázal ji ostatním tvůrcům dobře předat. Proto můžu už teď s naprostou důvěrou říct, že Národní házená bude pecka a diváci se mají na co těšit,” dodala kreativní producentka TV Nova Lenka Szántó.

Zdroj Tv Nova