Spletla si brzdu s plynem! 85letá řidička “zbourala” sloup podloubí

DOMAŽLICKO – Zmatek za volantem osobního auta Škoda Fabia v úterý předvedla pětaosmdesátiletá řidička, která se kolem jedné hodiny odpoledne pokoušela zaparkovat na náměstí Míru v Domažlicích.

Při zajíždění do kolmého parkovacího stání si podle jejího tvrzení spletla brzdový pedál s plynovým a najela na vyvýšený chodník, kde přední částí auta narazila do zděného sloupu u domu. U řidičky bylo požití alkoholu vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. „Řidička na místě dopravní nehody policejní hlídce nepředložila doklad o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Z dostupných evidencí poté policisté zjistili, že řidička má platnou blokaci řidičského oprávnění pro všechny skupiny. Na osobním vozidle Škoda Fabia byla škoda vyčíslena na pět tisíc korun, na zděném sloupu a litinovém svodu okapů vznikla škoda rovněž pět tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: PČR